Dieta oczyszczającaJesteś tym, co jesz. Na tej zasadzie opiera się metoda kuracji oczyszczających organizm z toksyn. Dieta oczyszczająca Ewa Dąbrowska w najkrótszym czasie doprowadza organizm do równowagi, pozwala pozbyć się nie tylko niechcianych kilogramów, ale także substancji zakwaszających i zatruwających organizm. Na czym polega ta nowatorska metoda?

Dietę oczyszczającą Ewy Dąbrowskiej przeprowadza się dwuetapowo. W początkowym okresie suma kalorii dostarczanych dla organizmu to jedynie 500-800. Pochodzą one głównie z warzyw nisko-skrobiowych i nisko-cukrowych owoców. Dzięki temu może on sięgnąć do zgromadzonych wcześniej zapasów i rozpocząć etap samoleczenia, innymi słowy – zastępczego odżywiania wewnętrznego.

Dieta Ewa Dąbrowska – leczenie i profilaktyka

Dieta oczyszczająca Ewy Dąbrowskiej jest skutecznym lekarstwem i profilaktyką szczególnie dla osób cierpiących na choroby cywilizacyjne, w tym: nadwagę, cukrzycę, miażdżycę i nowotwory. W oczyszczonym organizmie nie mają one możliwości rozwijania się. Do ich powstania doprowadza bowiem nieprawidłowe odżywianie, oparte głównie na przetworzonej żywności, do której producenci dodają szkodliwe substancje konserwujące oraz zabójcze ilości cukru i soli.

Jak długo trwa dieta oczyszczająca i czego należy unikać?

Podstawą diety oczyszczającej są warzywa, owoce i zioła. Aby ją rozpocząć, należy koniecznie skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który wykluczy przeciwwskazania dla diety Ewy Dąbrowskiej. Czas oczyszczania się organizmu jest indywidualny, zwykle trwa około kilku tygodni. Podczas stosowania diety oczyszczającej eliminuje się jedzenie mięsa, nabiału, pokarmów zbożowych, ziemniaków, picie herbaty, kawy, alkoholu i stosowanie innych używek. Większość składników odżywczych pochodzi z warzyw kapustnych, cebulowych, liściastych, dyniowatych, psiankowatych oraz niskocukrowych owoców. Pije się duże ilości wody, herbatek ziołowych, owocowych oraz soków owocowych i warzywnych.

Po tym czasie dietę oczyszczającą Ewy Dąbrowskiej rozbudowuje się o kolejne wybrane składniki, jednak powrót do „starych” nawyków żywieniowych niweluje wszystkie dobroczynne efekty, więc jest bardzo niewskazany. Raz na jakiś czas osoby, które zakończyły dietę oczyszczającą, powinny na krótki czas wznowić głodówkę leczniczą.