GołubieGołubie to mała (licząca zaledwie 1000 mieszkańców), ale pełna uroku miejscowość na Kaszubach stwarzająca doskonałe warunki do wypoczynku w pojedynkę lub w rodzinnym gronie. Jej położenie, w sąsiedztwie jeziora Dąbrowskiego, znajdującego się na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, to pierwszy z licznych powodów, dla których warto ją odwiedzić. Wzdłuż jeziora rozciąga się czerwony Szlak Kaszubski liczący ponad 130 km. Prowadzi on przez Lasy Mirachowskie (tworzące 8 rezerwatów przyrody), Szwajcarię Kaszubską, a kończy się na odcinku kościersko-wdzydzkim.

Gołubie ma również swoją własną atrakcję – Gołubieński Ogród Botaniczny. Na powierzchni ponad 2 hektarów rośnie blisko 4 000 odmian i gatunków roślin. Ogród jest otwarty dla zwiedzających od początku kwietnia do końca października. W Gołubieńskim Ogrodzie Botanicznym są prowadzone zajęcia dydaktyczne oraz odbywają się warsztaty ekologiczne.

Wypoczynek w Gołubiu

Bogactwo terenów zielonych sprzyja relaksowi i wypoczynkowi. W Gołubiu powstało wiele gospodarstw agroturystycznych, gdzie Goście mogą rozkoszować się kontaktem z naturą, skosztować tradycyjnych specjałów oraz poznać tutejszą kulturę.

Wraz z nimi pojawiły się także ośrodki oferujące wczasy odchudzające. Jak większość tego typu miejsc w Polsce, tak i te zapewniają komfortowe warunki zakwaterowania: jednoosobowe lub dwuosobowe pokoje z łazienkami, kompleksowe wyżywienie (oczywiście zdrowe i niskokaloryczne), zabiegi kosmetyczne i dodatkowe atrakcje dla kuracjuszy.

Wczasy odchudzające w Gołubiu

Wczasy odchudzające to doskonały sposób, aby poczuć się lżejszym i piękniejszym. Turnusy odchudzające trwają od jednego do dwóch tygodni. W tym czasie kuracjusze stosują odpowiednio zbilansowaną dietę dopasowaną do ich indywidualnych potrzeb. Dodatkowo poznają tajniki zdrowego odżywiania.

Dieta warzywno-owocowa (najczęściej stosowana w ośrodkach odchudzających) zapobiega rozwijaniu się wielu chorób, m.in. miażdżycy, cukrzycy. Podczas wczasów odchudzających pod opieką jest także zdrowie kuracjusza.