GołubieGołubie to mała (licząca zaledwie 1000 mieszkańców), ale pełna uroku miejscowość na Kaszubach stwarzająca doskonałe warunki do wypoczynku w pojedynkę lub w rodzinnym gronie. Jej położenie, w sąsiedztwie jeziora Dąbrowskiego, znajdującego się na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, to pierwszy z licznych powodów, dla których warto ją odwiedzić. Wzdłuż jeziora rozciąga się czerwony Szlak Kaszubski liczący ponad 130 km. Prowadzi on przez Lasy Mirachowskie (tworzące 8 rezerwatów przyrody), Szwajcarię Kaszubską, a kończy się na odcinku kościersko-wdzydzkim.

Gołubie ma również swoją własną atrakcję – Gołubieński Ogród Botaniczny. Na powierzchni ponad 2 hektarów rośnie blisko 4 000 odmian i gatunków roślin. Ogród jest otwarty dla zwiedzających od początku kwietnia do końca października. W Gołubieńskim Ogrodzie Botanicznym są prowadzone zajęcia dydaktyczne oraz odbywają się warsztaty ekologiczne.

Wypoczynek w Gołubiu

Bogactwo terenów zielonych sprzyja relaksowi i wypoczynkowi. W Gołubiu powstało wiele gospodarstw agroturystycznych, gdzie Goście mogą rozkoszować się kontaktem z naturą, skosztować tradycyjnych specjałów oraz poznać tutejszą kulturę.

Wraz z nimi pojawiły się także ośrodki oferujące wczasy odchudzające. Jak większość tego typu miejsc w Polsce, tak i te zapewniają komfortowe warunki zakwaterowania: jednoosobowe lub dwuosobowe pokoje z łazienkami, kompleksowe wyżywienie (oczywiście zdrowe i niskokaloryczne), zabiegi kosmetyczne i dodatkowe atrakcje dla kuracjuszy.

Wczasy odchudzające w Gołubiu

Wczasy odchudzające to doskonały sposób, aby poczuć się lżejszym i piękniejszym. Turnusy odchudzające trwają od jednego do dwóch tygodni. W tym czasie kuracjusze stosują odpowiednio zbilansowaną dietę dopasowaną do ich indywidualnych potrzeb. Dodatkowo poznają tajniki zdrowego odżywiania.

Dieta warzywno-owocowa (najczęściej stosowana w ośrodkach odchudzających) zapobiega rozwijaniu się wielu chorób, m.in. miażdżycy, cukrzycy. Podczas wczasów odchudzających pod opieką jest także zdrowie kuracjusza.

Dlaczego warto spróbować diety warzywno-owocowej?

Dieta warzywno-owocowa jest tak często wybierana z wielu powodów. Jej wielkim plusem jest to, że pozwala po latach zaniedbań przywrócić organizmowi stan naturalnej równowagi. Warzywa i owoce są najlepszym źródłem większości niezbędnych witamin i minerałów, których brakuje w żywności spożywanej na co dzień przez większość osób. Produkty dominujące w typowym menu są zazwyczaj wysokoprzetworzone – przeszły proces rafinacji, zostały poddane wysokim temperaturom i obróbce chemicznej. Taki sposób przygotowania żywności sprawia, że ma ona ładny wygląd i dobrze smakuje, ale niestety wiele substancji odżywczych zostaje bezpowrotnie utraconych. Jeśli do tego w menu rzadko pojawiają się owoce i warzywa, braki mogą być znaczące.

Żywność niskiej jakości oznacza także toksyny odkładające się w organizmie. Problem ze szkodliwymi substancjami potęguje oczywiście palenie papierosów. Z tych powodów ośrodek Active Revital w miejscowości Gołubie zaprasza na wczasy z dietą, która oczywiści organizm z toksyn i przywróci właściwe działanie układów nerwowego, immunologicznego i hormonalnego.

Dieta oczyszczająca stymuluje też organizm do bardziej wytężonego samoleczenia. Duże znaczenie w stosowanej przez nas metodzie ma niewielka podaż kalorii. Dieta ta opiera się na sprawdzonej koncepcji leczniczej głodówki. Dla pacjentów wypoczywających w Gołubiach będzie to interesujące przeżycie. Co jednak ważniejsze, taka kuracja przyniesie bardzo pozytywne rezultaty. Ewa Dąbrowska tłumaczy, że głodówka lecznicza uruchamia w komórkach działanie genów, które wcześniej były nieaktywne, a pacjent może korzystać ze zdrowotnych skutków takiej mobilizacji organizmu.

Kto powinien spróbować wczasów z dietą w Gołubiach?

Wczasy z dietą w Gołubiach to niezwykłe przeżycie dla każdego pacjenta. Kto powinien w pierwszej kolejności wybrać się na takie wakacje? Dieta warzywno-owocowa może pomóc osobom z wieloma bardzo różnymi przypadłościami. Dużą grupę stanowią osoby z problemami metabolicznymi, zwłaszcza ludzie otyli i z nadwagą. Gdy domowe sposoby na odchudzanie nie przynoszą efektów, warto odwiedzić Gołubie i skorzystać ze zdrowotnych wakacji odchudzających. Dieta nie tylko pomoże w pozbyciu się nadmiaru kilogramów poprzez wytworzenie deficytu kalorycznego. Również metabolizm pacjenta zostanie pobudzony i zacznie działać wydajniej, co przyniesie trwałe korzyści w przypadku kontynuowania zdrowego trybu życia.

Wypoczynek w Gołubiach jest też znakomitym wyborem dla osób, które zmagają się z takimi problemami, jak:

  • bezsenność
  • ciągłe zmęczenie
  • trudności ze skupieniem i pamięcią

Po przebyciu terapii oczyszczającej i zmianie nawyków żywieniowych zgodnie z zaleceniami Ewy Dąbrowskiej, możesz liczyć na poprawę wydolności psychofizycznej. Innymi słowy, po prostu lepiej poczujesz się na co dzień, będziesz mieć więcej energii, a Twoja zdolność do skupienia się wzrośnie.

Gołubie zapraszają także osoby długotrwale leczone, u których tradycyjne metody nie dają pozytywnych efektów.

Warto jednak pamiętać, że istnieją też przeciwskazania do stosowania diety warzywno-owocowej. Należą do nich przede wszystkim ciężkie niewydolności narządów, zaawansowane choroby nowotworowe, ciężka depresja i stosowanie niektórych leków. Wyjazd do ośrodka i dietę najlepiej wcześniej skonsultować z lekarzem. Takie zmiany jadłospisu nie są właściwe również dla kobiet w ciąży.

Czy Gołubie odmienią Twoje życie?

Wczasy w Gołubiach są świetnym pomysłem na spędzenie urlopu dla wszystkich, którzy chcą nie tylko wypocząć w pięknych okolicach przyrody, ale również… zmienić swoje życie na lepsze. Czy Gołubie faktycznie mogą mieć dla Ciebie tak duże osobiste znaczenie? Tak, jeśli tylko się o to odpowiednio postarasz.

Ośrodek wypoczynkowy w tej pięknej miejscowości jest znakomitym sposobem na to, by oderwać się od zabieganej codzienności. Jeśli szukasz sposobu, by odetchnąć od miejskiego zgiełku, ciągłej presji i nadmiaru obowiązków, to Gołubie będą znakomitym wyborem. To prawdziwa oaza spokoju. Znajdziesz tu miejsce na relaks i zebranie myśli. Urlop w Gołubiach to właściwy moment, by zatrzymać się i zastanowić nad życiowymi wyborami. Natura skłania do zadumy i podpowiada pozytywne rozwiązania.

Taki wypoczynek połączony z dietą oczyszczającą sprawi, że z wakacji wrócisz odmieniony, a lepszy nastrój na stałe zagości w Twoim życiu. Kuracja w ośrodku jest znakomitym punktem startowym, ale tylko od pacjenta zależy, czy będzie kontynuował zdrowy tryb funkcjonowania po powrocie do domu. Co powiesz na to, by na stałe zmienić szkodliwe nawyki żywieniowe i pozbyć się nałogów? Po przejściu diety warto trzymać się zaleceń, skończyć z dużą ilością alkoholu i paleniem. Tylko wtedy efekt oczyszczający będzie mógł się utrzymać.

Pobyt w ośrodku jest solidną porcją motywacji do pozbycia się złych przyzwyczajeń i zachęca do zastąpienia ich nowymi, zdrowymi regułami. Jeśli będziesz konsekwentny, Gołubie naprawdę odmienią Twoje życie na lepsze.