Post DanielaKażda dieta to w pewnym sensie post, który wielu osobom kojarzy się negatywnie z wyrzeczeniami. Jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że „głodówka oczyszczająca” zapewnia same pozytywne efekty. Jaką dietę/post wybrać, aby poczuć się lepiej zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym?

Post Daniela, czyli dieta owocowo-warzywna na zdrowie

Leczenie organizmu wiąże się z jego oczyszczaniem. Produktami spożywczymi ułatwiającymi to zadanie są owoce z małą zawartością cukru oraz warzywa niskoskrobiowe. Warto wybierać również te o znikomej zawartości tłuszczów, białka. Podczas ww. diety z jadłospisu muszą koniecznie zostać wykluczone takie produkty jak m.in.: mięso, pieczywo, mleko. Na taką zmianę żywieniową czy post powinny zdecydować się osoby otyłe, z nadwagą, borykające się z infekcjami, alergiami pokarmowymi i wieloma innymi schorzeniami. Z drugiej strony są choroby, przy których dieta oczyszczająca oparta na owocach i warzywach nie jest wskazana. Mowa tu m.in. o depresji, gruźlicy, nadczynności tarczycy, nowotworach. Oczywiście podobnie jak w przypadku innych diet, tak i tej nie powinny stosować kobiety w ciąży czy karmiące piersią.

Jak działa post Daniela?

Eliminując z diety pewne produkty i spożywając jedzenie warzyw i owoców (ok. 800 kalorii dziennie), w pewnym sensie doprowadzamy organizm do niedożywienia (pościmy). Wówczas uwolnione zostają nagromadzone zapasy białka oraz tłuszczu. Organizm powoli zaczyna wydalać nadmiar wody i inne złogi czy toksyny. Im więcej ich się pozbywa, tym mniej dotkliwe jest uczucie głodu, które to z czasem zanika.

Przygotuj postne posiłki owocowo-warzywne, które wyśmienicie smakują i leczą

Post Daniela, aby przyniósł pozytywne skutki musi trwać od kilku dni do kilku tygodni. Jednak dzięki wielości niskoskrobiowych warzyw i niskocukrowych każdego dnia możemy jeść inne potrawy i pić zróżnicowane napoje. Warto poszukać przepisów na zupy, sałatki, przekąski, desery, soki owocowo-warzywne. Czas spędzony w kuchni na przyrządzaniu leczniczych potraw z pewnością okaże się ciekawym doświadczeniem i wyjdzie nam na zdrowie.