We współczesnym świecie nieustannie żyjemy pod presją. Stres w połączeniu z ciągłą gonitwą i nieregularnymi posiłkami – oto czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych. Mało kto zdaje sobie sprawę, że na te dolegliwości można zaradzić bez konieczności kupowania leków czy suplementów. Wystarczy odpowiednia dieta. Aby dowiedzieć się, na czym ona polega i rozpocząć proces przemiany, warto wybrać się na wczasy odchudzające dr Ewy Dąbrowskiej. To zdrowe, aktywne wakacje dla osób, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów, oczyścić organizm z toksyn i poprawić samopoczucie.

Na czym polegają wczasy odchudzające dr Ewy Dąbrowskiej?

Dr Ewa Dąbrowska to lekarz kliniczny. Podczas pracy miała styczność z pacjentami, u których leczenie farmakologiczne przynosiło krótkotrwałe skutki, hamując jedynie objawy chorób, a nie likwidując przyczyny. Misją Ewy Dąbrowskiej stało się opracowanie skutecznego sposobu, którego działanie koncentrowałoby się właśnie na usunięciu przyczyn. Wieloletnie doświadczenie przyniosło rezultaty, których dobroczynny wpływ może doświadczyć każdy kuracjusz decydujący się na wczasy zdrowotne z dietą Ewy Dąbrowskiej. Większość chorób cywilizacyjnych można bowiem wyleczyć za pomocą diety. Zmiana trybu życia na zdrowszy jest zresztą wskazana nie tylko wtedy, gdy dzieje się źle – lepiej przecież zapobiegać, niż leczyć.

Wczasy zdrowotne z dietą Ewy Dąbrowskiej – przeciwwskazania

Jedno- bądź dwutygodniowy turnus opiera się na restrykcyjnej diecie, głodówce leczniczej, podczas której rezygnujemy z niektórych pokarmów, żywiąc się warzywami oraz owocami o niskiej zawartości cukru. Z tego względu dieta ta nie jest odpowiednia dla kobiet w ciąży, matek karmiących, dzieci oraz dziewcząt w okresie dojrzewania. Na wczasy odchudzające dr Ewy Dąbrowskiej nie powinny również jeździć osoby z wyniszczeniami nowotworowymi, gruźlicą, ostrą porfirią, stanem po przeszczepie narządów, nadczynnością tarczycy, ciężką depresją, krańcowym wyniszczeniem. Są to bowiem stany, w których konieczne jest dostarczanie składników odżywczych również z innych grup produktów.