U ZbójaNiewielka kaszubska miejscowość Gołubie pozwala wypocząć od miejskiego zgiełku. Otoczenie lasów i jezior stwarza dogodne warunki do tego, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, spędzić aktywnie czas w pojedynkę lub też w gronie przyjaciół czy rodziny.

Gołubie leży w bliskiej odległości od jeziora Dąbrowskiego, na trasie malowniczego Szlaku Kaszubskiego. To ponad 130 kilometrowa trasa odkrywająca m.in. urok tzw. Szwajcarii Kaszubskiej. Dość ciekawą atrakcją w miejscowości jest Gołubieński Ogród Botaniczny. Zajmuje on ponad 2 hektary, które porasta ok. 4 tysięcy odmian i gatunków roślin.

Okolice Gołubia, położonego zaledwie 60 km od Gdańska, również obfitują w ciekawe atrakcje. Warte odwiedzenia jest Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, Muzeum Garncarstwa w Chmielnie, Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. To tylko niewielki wycinek oferty pięknego regionu, jakim są Kaszuby.

Wczasy odchudzające w Gołubiu

Gołubie jest warte uwagi z jeszcze jednego względu. W tej miejscowości w otoczeniu pięknych lasów i jezior znajduje się Ośrodek wczasowy U Zbója, w którym można wypocząć, zregenerować siły oraz poddać się kuracji odchudzającej.

Wczasy odchudzające „U Zbója” oparte są na programie odżywiania opracowanym przez dr Ewę Dąbrowską. Jest to dieta warzywno-owocowa, wykazująca właściwości profilaktyczne i lecznicze. Dieta oparta na warzywach i owocach okazuje się skuteczna w walce z nadwagą, cukrzycą, nadciśnieniem, czy zwyrodnieniem stawów.

Aktywny wypoczynek i zdrowy relaks „U Zbója”

Ośrodek wczasowy U Zbója to ponad 100 komfortowych miejsc noclegowych w pokojach dwuosobowych z łazienkami (możliwość zarezerwowania przez jedną osobę) i w eleganckich apartamentach.

Do dyspozycji gości są liczne udogodnienia i atrakcje. Na terenie ośrodka znajduje się m.in. centrum SPA, basen, siłownia oraz kort tenisowy. Sporą popularnością wśród wczasowiczów wypoczywających w Gołubiu lub biorących udział w turnusach odchudzających cieszy się Komnata Solna.