Odżywianie to bardzo ważna kwestia w życiu człowieka, niestety rzadko podchodzimy do niej odpowiedzialnie. Jemy to, na co mamy ochotę, dajemy się skusić niezdrowym, wysokokalorycznym produktom, które nam nie służą. W ośrodku Active Revital poznasz tajniki właściwej diety, która pozwoli Ci schudnąć, ale także wspomóc organizm w walce z chorobami cywilizacyjnymi czy innymi dolegliwościami, jak senność czy brak sił witalnych.

Przemyślana dieta

Chcąc zrzucić kilogramy nie powinniśmy tylko rezygnować z pewnych produktów. Istotne jest, aby zacząć świadomie się odżywiać – wiedzieć, co jeść oraz w jakich częstotliwościach spożywać posiłki. Dr Dąbrowska opracowała dietę warzywno-owocową, która uruchamia odżywianie wewnętrzne, zwane inaczej endogennym. Inspirowała się postem Daniela – maksymalnie 40-dniową półgłodówką, której celem jest redukcja wagi oraz wspomożenie organizmu w walce z przeróżnymi chorobami i dolegliwościami.

Czym jest odżywianie wewnętrzne?

Spożywając mniej kalorii, uruchamiamy odżywianie wewnętrzne. To proces, podczas którego organizm zaczyna zwalczać tkankę tłuszczową poprzez tzw. „zjadanie” jej razem z guzami, złogami czy zwyrodnieniami. Taka dieta jest więc nie tylko korzystna dla tych, co chcieliby się odchudzić, ale również tych, którzy chcieliby zacząć prowadzić zdrowy tryb życia. Dieta dr Dąbrowskiej oczyszcza z toksyn, minimalizując ryzyko zapadnięcia na choroby cywilizacyjne, takie jak otyłość, nadciśnienie tętnicze czy miażdżyca.

Efekty diety

Odżywiając się według wskazań dr Dąbrowskiej, można również poprawić kondycję skóry oraz samopoczucie. Dieta pozwala także zachować równowagę fizyczną oraz psychiczną, dzięki czemu jesteśmy stabilniejsi i mniej podatni na choroby. Uruchamiając odżywianie wewnętrzne, wspieramy swój organizm w walce z chorobami, zmęczeniem czy innymi dolegliwościami.